23 kwietnia, 2024

Większość przedsiębiorców doskonale zdaje sobie sprawę, że prowadzenie biznesu wymaga przemyślanych decyzji i rozsądnego zarządzania finansami firmy. Zdarza się jednak, że pomimo racjonalnie planowanych działań pojawia się ryzyko utraty płynności finansowej. Co wtedy zrobić? Rozsądnym rozwiązaniem może okazać się kredyt na firmę. Powinien on jednak być dostosowany do aktualnych potrzeb i oczywiście najlepiej, aby jego koszt był jak najniższy. Co mają do zaproponowania swoim klientom banki?

Rodzaj zaciągniętego kredytu powinien zależeć od celu, na jaki mają zostać przeznaczone pieniądze. Przykładowo rozbudowa firmy i zakup nieruchomości wymaga pożyczenia większej sumy, niż np. odprowadzenie obowiązkowych składek do Urzędu Skarbowego albo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Duży wybór kredytów dla firm może utrudniać podjęcie właściwej decyzji, a określenie swoich celów pozwoli wyeliminować rozwiązania, które w konkretnej sytuacji się nie sprawdzą. Kredyt gotówkowy będzie więc nieodpowiedni w przypadku planów rozwoju przedsiębiorstwa i np. zakupu nowych maszyn – tutaj lepszym wyborem jest kredyt inwestycyjny dla firm.

Jeśli zaś problemem jest opłacenie bieżących potrzeb firmy, najkorzystniej będzie sięgnąć po kredyt obrotowy przeznaczony m. in. na zakup materiałów albo uregulowanie rachunków z kontrahentami.

Duży wybór kredytów na firmę znaleźć można m. in. na, gdzie ostateczny wybór ułatwi specjalny konfigurator.

  Lampy do salonu – jakie oświetlenie do salonu wybrać?